Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜTÜPHANE HAFTASI İLİMİZDE BİR DİZİ ETKİNLİKLE KUTLANDI

Kitap sevgisini aşılamak ve kitap konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi tarafından 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklerin açılış programı 26 Mart 2018 tarihinde Hürriyet İlkokulunda yapıldı.
Program da açılış konuşmalarını Hürriyet İlkokulu Müdürü Hüsnü Gökçınar, Aşıkpaşa Kütüphanesi Müdür Vekili Ziya Kızılboğa, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir yaptı.
İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Özdemir konuşmasında, “Bilgi Çağı” olarak adlandırılan günümüzde, bireyin çağa ayak uydurarak değişimleri anında algılayabilmesi, hak ve sorumluluklarını bilerek bilgiden yararlanabilmesi ve bilgiye sürekli ulaşabilmesinin önemine değindi. Kişilerin çevresinde ihtiyaç duyduğu bilgiyi, ona en az maliyetle ve en hızlı şekilde sunan ve halkın üniversitesi olarak adlandırılan kütüphanelerin kapısının okuyuculara ardına kadar açık olduğunu ifade eden Özdemir, tüm vatandaşlarımızı sınava ve diplomaya ihtiyaç duyulmadan kullanılabilecek bir bilgi merkezi olan Halk Kütüphanelerinde kitap okumaya davet etti. 
Programda konuşmaların ardından şiirler okunarak 2017 Kırşehir Sıradışı Okur Belgeseli izlendi. 54. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam eden programda kütüphanelerden en çok yararlanan kullanıcılara ve Hürriyet İlkokulunda en çok kitap okuyan öğrencilere de ödüller verildi.
Yeni Yayınlardan oluşan kitap sergisi ve “Hayalimdeki Kütüphane Konulu” resim sergisinin açılmasıyla program sona erdi.