Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Halil Çalışır Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Çalışır mesajında, “Ülkemiz, her biri ayrı ayrı gezilip görülecek mekânlarıyla, kültürel ve tarihi mirasıyla, eşsiz doğal güzellikleriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakacak özelliklere sahip nadir coğrafyalardan biridir.

 

Yeni yüzyılın en önemli kalkınma başlıklarından biri olan turizm, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Bu anlamda turizmi sadece sahil bölgeleri ve arkeolojik değeri olan bölgelerle sınırlı tutmak doğru olmayacaktır. İnanç, sağlık, spor ve sanat alanları da turizm bakımından ciddi önem arz etmekte ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesinde göz ardı edilemeyecek bir katkı sağlamaktadır.

 

Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan ülkemiz, hükümetimizin ve özel sektörümüzün yatırımlarıyla güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.Ülkemiz, bu bilinçle turizmin gelişmesi için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan yatırımlar ve teşviklerle turizm sektörü desteklenmektedir.

İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde de yapılacak yeni yatırımlarla birlikte ülkemiz, turizm alanında, dünya turizminde çok daha üst sıralara tırmanacak, her yıl yeni bir rekora imza atan turizm sektörümüz ülke ekonomisine çok daha büyük katkılar sağlayacaktır.

 

Küresel olarak yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de turizm faaliyetlerinde geçici olarak durağanlık yaşanmaktadır. İnanıyorum ki salgının yok olmasıyla beraber ülkemiz turizmde tekrar eski potansiyeline kavuşacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle turizm sektörü mensuplarının ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşların Turizm Haftası’nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun başta Kırşehir olmak üzere tüm ülkemizde güzel geçmesini temenni ediyorum.” dedi.